Abecadło Śmieciadło

Projekt ten skierowany jest do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół oraz rodziców i nauczycieli mogących zmienić w swoich środowiskach złe przyzwyczajenia i nawyki związane z domową gospodarką odpadową i brakiem segregacji odpadów. Odbiorcom programu chcemy w oryginalnej formie dostarczyć podstawową wiedzę dotyczącą prawidłowego postępowania z domowymi odpadami. Chcemy, aby „nauka o śmieciach” związana była z wypoczynkiem i zabawą.

W ramach projektu finansowanego przez FIO na terenie Rzeszowa i gmin Aglomeracji Rzeszowskiej zorganizujemy 10 warsztatów dla nauczycieli, 100 warsztatów dla przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół podstawowych, wydamy 500 książeczek „ABECADŁO ŚMIECIADŁO” oraz 2500 szt. ulotki informacyjnej dla rodziców. Dla najmłodszych przeprowadzimy konkurs pn. „Jestem małym ekologiem”.

Mamy nadzieję, …że nowa poprawiona i uzupełniona wersja książeczki „ABECADŁO ŚMIECIADŁO” się spodoba, …że książeczka i warsztaty edukacyjne wzmocnią poczucie odpowiedzialności za stan środowiska i wpłyną na zachowania najbliższych, …że konkurs „Jestem małym ekologiem” uruchomi wyobraźnię najmłodszych obywateli i zachęci ich do działań na rzecz ochrony środowiska, …że przeprowadzone w ramach zadania warsztaty edukacyjne oraz otrzymane materiały umożliwią nauczycielom późniejszą samodzielną realizację kolejnych „odpadowych” zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *