Ekolandia

Gdzieś niedaleko Twojego domu jest Ekolandia ? kraina biologicznej równowagi, pełna szumu wiatru i drzew, śpiewu ptaków i wody, zapachu ziemi… Jeśli zechcesz zabiorę Cię tam jeszcze dzisiaj i dotkniesz jej każdym zmysłem, każdą cząstką… Jeśli tylko zechcesz.

W 1999 roku Związek Komunalny „WISŁOK” rozpoczął realizację programu jednodniowych ekologicznych warsztatów edukacyjnych pn. „Wyprawy w poszukiwaniu Ekolandii”. Do lata 2004 roku dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na 9 specjalnie opracowanych trasach odbyło się prawie 500 wycieczek, w których wzięło udział około 13 000 dzieci oraz ponad 1100 nauczycieli i opiekunów z podkarpackich szkół różnych typów.

Część zajęć dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowana został na terenie powiatu Limanowa (dwie dodatkowe trasy) dla dzieci ze szkół Związku Gmin Dorzecza Rzeki Łososiny (województwo małopolskie).

Dla potrzeb nowej edycji Wypraw (jesień 2004) i wspólnego projektu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz TVP3 z Rzeszowa polegającego na nagraniu cyklu 8-odcinkowego wakacyjnego programu telewizyjnego pokazującego ja

Zobacz także:

Program „Wypraw w poszukiwaniu Ekolandii” od 1999 roku współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz w latach 2001-2002 współfinansowany był przez Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej